Ortodonti

Image

Ortodonti

Dişlerde olan çapraşıklık her yaşta estetik bir sorundur. Fakat sorun sadece estetik değildir. Fonksiyon ve hijyen de bu durumdan direkt etkilenir. Ortodontik tedavi, dişlerdeki çapraşıklığı çeneler arasındaki uyumsuzluğu düzelterek; sadece estetiğe yönelik olmayıp, ileride olması muhtemel çürük, diş eti hastalıkları ve alt çene ekleminde oluşabilecek problemleri de önler.

Toplumdaki gelişim ve sosyal ilerlemeyle beraber, erişkin kişilerin de ortodonti ihtiyacı artmıştır. Güzel bir ağız yapısı ile birlikte mutlu gülümsemeler, hem iş hem de sosyal yaşamın en önemli unsurlarından birisini oluşturmaktadır. 
Günümüzde gittikçe daha fazla sayıda erişkin hasta, ortodontik tedavi talep etmektedir. Ortodontik sorunlar, sadece çocukluk çağında oluşmaz. Diş kaybı, diş eti rahatsızlıkları gibi problemlere bağlı olarak ileri yaşlarda da oluşabilir. Bu sorunların tedavisi, sadece estetik sorunu çözmekle kalmaz, dişlerin sağlığını sağlayarak ömrünü de uzatır. Diş eti rahatsızlığı sonucu oluşan aralıklar ortodontik tedavi ile düzeltilebilir. Bu şekilde görüntünün düzelmesinin yanı sıra dişlerin birbirleriyle ilişkisi sağlamlaşarak dişleri taşıyan kemik yapı da kuvvetlenecektir.
Ortodontik malzemeler ve teknikler gelişerek diş renginde braketler, şeffaf damaklıklar ve dişlerin iç yüzeylerine takılan braketler geliştirilmiştir. Bu sayede erişkin hastalar son derece kolay biçimde tedavi olabilmektedir.

Sıkça Sorulan Sorular

Neden Ortodontik Tedavi Yaptırmalıyım?
Ülkemizde ortodontik tedaviye ihtiyacı olan pek çok erişkin hasta bulunmakta, ancak bu kişiler estetik kaygılardan dolayı tedavi olmak istememektedir. Bu hastaların da pek çoğu çapraşık dişlerini çektirme ya da kaplama veya protez yaptırma yoluna giderek tedavi olmaktadır. Oysa ortodontik tedavi ile dişler doğal yapıları korunarak düzeltilir, diş ve diş eti hastalıklarının önüne geçilebilir. En iyi protez insanin kendi dokusu, kendi dişidir. Bu yüzden pek çok durumda ortodontik tedavi sağlıklı bir estetiğin imdadına yetişmekte, kişiye hayatinin geri kalan kısmında “kendi dişleri” ile güzel bir gülümseme ve daha sağlıklı bir görünüm kazandırabilir.
Koruyucu Tedavi Nedir?
Tipik olarak erken tedavi, küçük yaşta kemiğin gelişimini yönlendirmek ve ana dişler sürerken onlara daha iyi bir çevre yaratmak için sabit ve hareketli ortodontik aparey kullanımını içerir. Bu tip müdahalelere ise koruyucu tedavi denilir. Erken dönemde mevcut bir problem tespit edilerek çene büyümesi yönlendirilebilir, zararlı ağız alışkanlıkları engellenebilir, fiziksel görünüm iyileştirilir, daimi dişlerin daha düzgün yerlerini almalarına rehberlik edilir.

Adresimiz

İstanbul Caddesi , Cevat Aydın İş Merkezi No: 4/4 Yalova

Telefonumuz

0226 814 28 02

E-Mail

info@yalovadis.com
Bu sitenin içeriği, kullanıcıyı sağlık amaçlı bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Site içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir.
Web Tasarım : Uğur AYDIN